Zahájení činnosti adaptačních skupin

01.04.2022

Dvě adaptační skupiny pro děti z Ukrajiny zahájily 1. dubna svou činnost. Před budovou mlýna se ráno před vyučováním sešlo 45 dětí většinou v doprovodu maminek. Paní učitelky rozdělily děti do dvou skupin podle věku. Rodiče dětí přivítala paní ředitelka. Během pátečního dopoledne se do skupiny přihlásilo další dítě.

V budově mlýna jsou pro děti vyčleněné dvě třídy a pro ukrajinské paní učitelky i zázemí. O děti se starají celkem čtyři ukrajinské paní učitelky. Výuka probíhá v ukrajinštině.

Děti dnes čeká pobyt ve škole do 12 hodin, dále oběd ve školní jídelně. Po obědě skupina starších dětí odchází, mladší zůstávají do 16 hodin a věnují se volnočasovým aktivitám.

Na účet školy zřízený za účelem finanční pomoci s úhradou obědů, školních pomůcek, vybavení nebo dalších aktivit pro ukrajinské děti přicházejí postupně peníze od jednotlivců, rodin i firem. Velmi za tuto pomoc, kterou děti jistě také ocení, děkujeme (číslo účtu: 30015-420504379/0800).