Kaštanová sbírka pokračuje

16.10.2020

Sběr kaštanů a žaludů pokračuje. Kontejner je stále umístěn na dvoře školy u tělocvičny.

Škola je otevřena 8-12 v pracovních dnech do 23.10.2020.

Dopis starosty města Říčany

Dobrý den vážení rodiče,

chtěli bychom Vás informovat, že město Říčany organizuje pomoc pro rodiče, kteří jsou zaměstnání jako zdravotníci, lékaři, pracovníci sociálních služeb nebo pracují u složek Integrovaného záchranného systému /hasiči, policisté, záchranáři/.  Ve 3. ZŠ U Říčanské lesa v Říčanech jsou vytvořeny třídy, kde se postaráme o děti ve věku od 3 do 10 let. Pokud patříte do zmíněné skupiny a máte zájem o tuto službu, obraťte se prosím na e-mail: hana.spackova@ricany.cz <mailto:hana.spackova@ricany.cz>  .

Věříme, že město Říčany a zkušený pedagogický sbor jsou zárukou toho, že o se o děti dobře postaráme a pomůžeme tak zdravotníkům a složkám IZS. Potřebujeme, aby se mohli soustředit především na řešení epidemie COVID -19.

Věřím, že se podaří situaci společně  zvládnout

Vladimír Kořen

Starosta města Říčany

Úřední hodiny v době distanční výuky

14.10.2020

14.10. - 23.10.

pracovní dny  8.00 - 12.00

preferujeme elektronickou komunikaci

Objednávky knih z KMČ

14.10.2020

Dobrý den.

Dovoluji si Vás oslovit v souvislosti s  objednávkou knížek z KMČ. Snažila jsem se vzhledem k situaci ve školství dodané knihy dětem co nejdříve rozdat. Knížky, které v minulé zásilce nedošly, jsem na Vašich objednávkách škrtla. Dnes tyto chybějící tituly došly: Celý příběh o mně  2x a Rychlý vítr 1x.(Vím, že jeden chlapeček měl mít obě knihy a já mu říkala, že mám jen jeden titul). Můžete se mi prosím ozvat na školní mail, komu by tyto knížky měly patřit? Jedná se o knihy již včera vydané.

Děkuji V. Hujová

Distanční vzdělávání od 14.10.

Vážení rodiče,

od středy 14.10. do 1.11. 2020 je dle nových krizových opatření vlády uzavřena Základní škola Kostelec nad Černými lesy – včetně školní družiny.

09.10.2020

Podle nových krizových opatření vlády, která začínají pro základní školy platit v pondělí 12. října 2020, budou žáci 2. stupně Základní školy Kostelec nad Černými lesy chodit do školy:

• Sudý týden (příští – 42. týden) – ve škole budou žáci 6. a 8. ročníku, lichý týden (43.) – distanční výuka
    • Žáci 7. a 9. ročníku se budou příští týden vzdělávat distančně a lichý týden (43.) budou školu navštěvovat v rámci prezenční výuky.

Upozorněni

06.10.2020

U pedagoga školy bylo diagnostikováno onemocnění COVID – 19. Dle pokynů KHS mají nařízenou karanténu dva vyučující, kteří sdílí kabinet a byli s pedagogem v rizikovém kontaktu.

Dle vyjádření KHS se opatření netýkají žáků ani ostatních pedagogů.

V rozvrhu některých tříd z organizačních a provozních důvodů nastanou dočasné úpravy.

Pronájem školních prostor

29.09.2020

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace nebudeme z hygienických důvodů prostory školy pronajímat.

Návod pro rodiče na první přihlášení do systému Bakaláři

23.09.2020

Vážení rodiče,

v příloze je návod na první přihlášení do systému Bakaláři. Tento návod je použitelný i pro případ, kdy zapomenete přístupové údaje.

Nalezené oblečení

22.09.2020

Nalezené věci (především oblečení a obuv) bude škola likvidovat 1. října.