• Novinky

  Novinky


 • Naše škola hledá talent 2020

  Naše škola hledá talent 2020

  27.02.2020

  Naše škola vyhlásila novou soutěž pro jednotlivce i týmy. Přihlásit se mohli všichni, kteří umí hrát na nějaký hudební nástroj, zpívat, tančit, kouzlit, jsou šikovní v nějaké sportovní disciplíně či jakkoliv jinak umí zaujmout diváky.

 • 1.B se vrací do budovy ŠJ

  1.B se vrací do budovy ŠJ

  07.02.2020

  Po havárii  se opět podařilo zprovoznit třídu 1.B v přízemí budovy školní jídelny. Od středy 12.2. se prvňáčci budou učit v opravené třídě. 1.B bude zkušebně využívat šatnu v 1. patře. 

 • Lyžařský výcvik 2020

  Lyžařský výcvik 2020

  29.01.2020

  Žáci sedmých tříd se zúčastnili tradičního lyžařského výcviku. Domovem se jim na jeden týden stala chalupa Pod Štěpánkou v Jizerských horách. Pro 7.A a 7.B to bylo v týdnu od soboty 11.1.2020 do soboty 18.1.2020 a pro 7.C a 7.D pro změnu v týdnu od soboty 18.1.2020 do soboty 25.1.2020.

 • Atletika do škol

  Atletika do škol

  17.10.2019

  Naše škola se zapojila do projektu „ATLETIKA PRO DĚTI DO ŠKOL“.
  Projekt je určen pro první stupeň základních škol. Napomáhá tomu, aby malé školáky tělocvik nejen bavil, ale aby pochopili, jak důležité je, že se pohyb stane součástí jejich zdravého životního stylu. Škola obdržela certifikát, kam si učitelé s dětmi budou moci lepit samolepky zvířat vyjadřujících konkrétní pohybové schopnosti.
  Více info viz: https://www.atletikaprodeti.cz

  Martin Zeman

 • Dřevíčková dílnička 2019

  Dřevíčková dílnička 2019

  14.10.2019

  Každoročně pořádáme pro  žáky prvního stupně dřevíčkovou dílničku. Děti si pod vedením výtvarníka Marka Pilnáčka osahají různé typy nářadí pro opracování dřeva. Vše si pod dohledem vyzkoušejí a sami si vyrobí z dodaného materiálu svůj vlastní výrobek. Menší děti si v minulém týdnu vyrobily dřevěného ježečka na kolečkách, větší si vyráběli svícen.

 • Zahájení nového školního roku

  Zahájení nového školního roku

  04.09.2019

  Další školní rok je před námi...

  Prázdniny utekly jak voda a doby koupání a sladkého lenošení jsou nenávratně pryč.

  Před pár dny škola opět ožila a přivítala svých letošních 820 žáků. Chtěla bych jim popřát
  úspěšné vkročení do nového školního roku a během celého roku co nejvíce úspěchů a
  spokojenosti. Spolu se staršími spolužáky se do školy vydalo i 98 prvňáčků a já doufám, že se
  jim u nás bude líbit a co nejdříve tu najdou mnoho kamarádů, kteří jim budou kdykoli ochotni
  s čímkoli pomoci. Jejich maminkám, tatínkům, babičkám a dědům přeji co nejvíce trpělivosti
  a radosti z postupných úspěchů jejich malých školáků.

  Vám, milé kolegyně a kolegové, přeji co nejpevnější nervy. Doufám, že vám vaše náročná
  práce bude přinášet co nejvíce uspokojení a radosti.

  Přeji vám všem úspěšný vstup do nového školního roku.

  Lenka Rosensteinová
  ředitelka školy

 • První týden prvňáčků

  První týden prvňáčků

  19.08.2019
 • Vodácký kurz 2019

  Vodácký kurz 2019

  25.06.2019
 • Úspěchy v keramickém kroužku

  Úspěchy v keramickém kroužku

  10.06.2019

  V letošním roce se čtyři žačky keramického kroužku účastnily výtvarné soutěže na téma „Svět řek, moří a oceánů“ organizované společností Kroužky. Ve velké konkurenci prací dětí ze škol z Prahy a okolí, z Brna, Ostravy, Olomouce, Plzně a Bratislavy zaujala porotu v čele s akademickou malířkou M. Pošarovou práce Terezy Pillerové („Ostrov“, viz foto), která byla také ve své věkové skupině oceněna. I práce žaček A. Valáškové, G. Hofmanové a K. Pazderové byly pěkné, všechny pak byly vystaveny spolu s ostatními v květnu na Staroměstské radnici v Praze.

 • Kurz cyklistiky 2019

  Kurz cyklistiky 2019

  04.06.2019

  Kurz cyklistiky, netradičních sportů a her v přírodě se v tomto roce konal již tradičně v okolí Chlumu u Třeboně pod vedením instruktorů J. Havlíčkové, L. Dobeše, M.Šimona a J. Holuba se kurzu zúčastnilo 43 žáků z osmého ročníku. Realizační tým doplnila zdravotnice R. Kafková. Počasí nám 2 dny nepřálo a pořádně jsme zmokli. V dopoledních hodinách hráli žáci týmové hry a netradiční sporty (např. ringo, bandiéru, softball a kin-ball). Odpoledne se konaly vyjížďky po družstvech do okolí. Své dovednosti si žáci ověřili v jízdě zručnosti a v intervalovém závodě na čas. Nejlepší z chlapců v jízdě zručnosti byl Adam Viktora a z dívek Agáta Kováčiková. Nejrychlejší v časovce byl Vojtěch Budský a z dívek Viktorie Budská. Nově nabyté znalosti o kraji rybníků využili žáci v Třeboňském kvízu.

  J. Havlíčková – vedoucí kurzu