Rozloučení se školním rokem

30.06.2021

Milé žákyně a milí žáci,

máme za sebou velmi zvláštní a velmi náročný rok a jsem moc ráda, že aspoň poslední měsíce jsme mohli prožít v relativně normálním provozu. Tedy pokud pomineme testování a různá omezení. Pro mě ale bylo nejdůležitější, že jsem konečně měla ve škole téměř všechny děti i jejich učitele a ta naše škola přestala být tak hrozně tichá a smutná. Chvíli trvalo, než jsme se znova naučili vstávat a někteří z vás možná i litovali, že ty „dlouhé prázdniny“ skončily. Většina ale udělala veliký kus práce a tohle těžké období zvládla se ctí. Chtěla bych poděkovat vám všem, kteří jste pochopili, že se učíte hlavně pro sebe.

Olympiáda a piknik 5.A

21.06.2021

Žáci 5.A se v pátek 18.6. loučili s prvním stupněm naší školy. Napekli, navařili, nasmažili, nakrájeli dobroty pro celou třídu a odstěhovali se na celé dopoledne na Ameriku. Tam je nejprve čekalo 10 stanovišť olympijských her, které připravila maminka Sofie, vyhodnocení soutěže, rozdání medailí a cen. Pak už si užívali piknik a hráli hry. Děkujeme všem rodičům za pomoc. Děti si to OPRAVDU užily!

Den dětí 1.D

06.06.2021

Už týden před Dnem dětí jsme si u nás v kontejneru všichni plánovali, jak si užijeme den plný her a pohody. Hned ráno jsme vyrazili na fotbalové hřiště, kde se uskutečnil fotbalový zápas mezi třídami 1.D, 2.A a 2.B. Všichni fotbalisti předváděli velmi slušné výkony. Zapojily se i holčičky, které svým umem na hřišti překvapily ostatní. Nelze nezmínit roztleskávačky týmu, choreografie byla dokonalá.

Den dětí 3.A

03.06.2021

Prima výlet do Svatbína

Žáci 3.A vyrazili do Svatbína. Cestou jsme potkali super velkou žížalu! Nesli jsme tajný poklad plný překvapení pro děti. Ten jsme ukryli na tajné místo po cestě do Svatbína. Možná to najdete právě vy!

Pak jsme hráli hry a soutěžili o kostičky do sbírky. Snědli jsme obrovité svačiny, prohlédli si krásné domky na návsi.

Celý výlet byl fajn a moc jsme si Den dětí užili!

PaeDr Romana Malkovská

Den dětí 3.C

03.06.2021

Žáci 3. C prožili svůj Den dětí v lesním prostření areálu Sanatorky.

Zábavné dopoledne si chlapci zpestřili fotbalovým turnajem a děvčata se proměnila v tančící víly. V lesním prostředí jsme si našli tajemné skrýše a někteří se dokonce rozhodli pro stavbu svého "domečku" z přírodních materiálů. Až se tam půjdete někdy podívat, třeba tam tento domeček ještě najdete.
    Celé dopoledne nás provázelo slunečné počasí a děti si svůj svátek pořádně užily.

Dětské dopravní hřiště

26.05.2021

Po mírném rozvolnění vládních opatření jsme se vydali na dětské dopravní hřiště do Říčan.

Zápis do školní družiny na školní rok 2021-2022

21.05.2021

Zápis do školní družiny na rok 2021/2022 bude probíhat od 24.5. 2021 do 28.5. 2021.

Žák bude do školní družiny zapsán na základě řádně vyplněné přihlášky a zápisního lístku (odchody dětí lze vyplnit v září).

Informace o zápisu do 1. tříd

17.05.2021

Zápis do 1. tříd probíhal na naší škole ve dnech 8. – 23.4. opět bez přítomnosti dětí.

K zápisu do 1. tříd přihlásili rodiče 129 dětí, z toho 98 ze spádové oblasti naší školy. Škola přijala 110 žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání a 24 žádostí o odklad školní docházky.

Testování žáků od 17. 5. 2021

13.05.2021

Žák nemůže být k účasti na testování nucen. Pokud se nebude testovat, nemá povolen vstup do školy, neúčastní se prezenčního vzdělávání a jeho absence je po domluvě s vyučujícím vedena jako omluvená. V době této prezenční výuky záleží na dohodě s vyučujícím, jaká forma podpory bude zvolena.

Žáci všech ročníků se testují AG testy jednou týdně   -   vždy v pondělí nebo při pozdějším vstupu do školy.

Výuka od 17.5.2021

12.05.2021

Od 17. května 2021 končí rotační výuka žáků 1. i 2.stupně.

Žáci se budou učit podle rozvrhu včetně TV (venkovní výuka).

Testování bude dle informací MŠMT probíhat 1x týdně AG testy (dosud nemáme žádné informace o distribuci testů do školy).