• Soutěže

• Vánoční turnaj v pavolejbale trojic

Vánoční turnaj v pavolejbale trojic

16.12.2022

V úterý 13. 12. 2022 se po dvouleté pauze konal turnaj trojic v pavolejbale. V kategorii 6. a 7. tříd se turnaje zúčastnilo 19 trojic. Ve starší kategorii 8. a 9. tříd soutěžilo 14 trojic. Hrálo se na dvou hřištích. Polovina postoupila do finále A a zbytek porovnal své dovednosti ve finále B. Své spolužáky přišli na tribunu haly podpořit některé třídy. Konečné výsledky:

• Školní štafety 2022

Školní štafety 2022

28.06.2022

Dne 27.6. 2022 se po třech letech konečně konaly školní štafety. Bylo slunečné a velmi teplé počasí. V každém ročníku běželo za třídu 10 nejrychlejších chlapců a dívek. Zúčastnila se i štafeta ukrajinských dětí. Vítězné štafety obdržely putovní poháry. Některé ročníky byly svými výkony velmi vyrovnané. Ve druhém ročníku doběhly štafety 2.B a 2.D současně, proto byly uděleny dva poháry. Naši deváťáci si v retro oblečení obešli a oběhli svá poslední dvě kola na základní škole.

• Turnaj ve futsalu

Turnaj ve futsalu

18.12.2019

V úterý 17.12. proběhl v hale poslední ze série turnajů – turnaj ve futsalu pro druhý stupeň. Jednotlivé třídy představily své týmy v počtu 5+1 s případnými náhradníky. Gól od děvčete platil pro šesté a sedmé ročníky za dva a pro osmé a deváté ročníky dokonce za tři. Během turnaje byla k vidění řada skvělých výkonů a také emocí, které ke sportu jednoznačně patří.
    Tento den se asi nejlépe vyspali všichni, kteří navštěvují třídy C, protože ve všech kategoriích brala první místa „céčka“. To znamená 6.C, 7.C, 8.C a 9.C. Vítězům byly předány poháry, které mají možnost si hýčkat po celý rok. Gratulace a poděkování všem za účast.
    /Ing. Martin Zeman/

• Vánoční turnaj v přehazované

Vánoční turnaj v přehazované

18.12.2019

V pondělí 16. 12. 2019 se v naší tělocvičně uskutečnil vánoční turnaj 4. a 5. ročníku v přehazované. Celkem bylo sehráno 16 zápasů na dva vítězné sety. Putovní poháry za vítězství převzaly třídy 4. D a 5. B. Konečné pořadí:

18.12.2019

V pátek 13.12.2019 se konal v hale Sokolovny další školní turnaj. Tentokráte byl na programu "Pavolejball" trojic. Každá trojice si zvolila svého kapitána.
    "Pavolejbal" je zjednodušená a upravená verze volejbalu, která se na naší škole těší poměrně velké oblibě žáků. O tom svědčí i počet přihlášených účastníků z řad žáků druhého stupně. Pátek třináctého byl šťastný pro tyto medailisty: 6.-7. ročník: 1. místo Vosecký P., 2. místo Houdek a 3. místo Máša. 8.-9. ročník: 1. místo Janov, 2. místo Strejček a 3. místo Randa. Gratulace všem umístěným na stupních vítězů a díky všem zúčastněným!

• Vánoční turnaj ve florbalu

Vánoční turnaj ve florbalu

15.12.2019
    1. 12. 2019 byl na programu vánoční turnaj ve florbalu. Všechny třídy druhého stupně vytvořily týmy a proběhly mezitřídní klání. K vidění byla celá řada zajímavých utkání a srdce nejednoho florbalového fanouška zaplesalo nad některými akcemi. Po tuhých bojích (avšak v rámci fair-play) byly výsledky následující:

1. třídy: 1. místo 6.B, 2. místo 6.C, 3. místo 6.A a 4. místo 6.D.
    2. třídy: 1. místo 7.D, 2. místo 7.C, 3. místo 7.B a 4. místo 7.A.
    3. třídy: 1. místo 8.A, 2. místo 8.C a 3. místo 8.B.
    4. třídy: 1. místo: 9.C, 2. místo 9.A a 3.místo 9.B.

Sláva vítězům, čest poraženým!

Martin Zeman

• Okresní kolo přespolního běhu

Okresní kolo přespolního běhu

17.10.2019

Dne 8.10.2019 se naše škola zúčastnila okresního kola přespolního běhu ZŠ v rámci AŠSK na atletickém stadionu v Kolíně. Konkrétně byli nominování zástupci 4. + 5. tříd, 6.+ 7. tříd a 8. + 9. tříd, vždy v kategorii chlapců a dívek v max. šestičlenných družstvech. Rozhodně můžeme být na své žáky pyšní.
    Chlapci v nejmladší kategorii družstev obsadili 1. místo. Tímto se zároveň kvalifikovali na krajské kolo, které se bude konat v Kutné Hoře. V jednotlivcích pak Lukáš Nádraský vybojoval 1.
    místo, Štěpán Kočí 3. místo a 4. místo ukořistil Vojta Strejček. V prostřední kategorii chlapci obsadili jako družstvo 2. místo a dívky 3. místo.
    Za zmínku stojí krásné individuální 8. místo Adrianky Chládkové, která jako šesťák porazila drtivou většinu startovního pole sedmaček. V nejstarší kategorii potvrdil pověst želízka v ohni i Khan Van Tran, který po heroickém výkonu finišoval na 3. místě.
    Na zpáteční cestě autobusem to díky mnoha medailím slušně cinkalo. Všem zúčastněným patří díky za vzornou reprezentaci školy a gratulace medailistům!

• Přespolní běh Kolín 2019

Přespolní běh Kolín 2019

14.10.2019

Přespolní běh-krajské kolo
    Do krajského kola postoupilo družstvo chlapců 4.-5. ročníku. Krajské kolo se
    běželo 10. 10. 2019 v Kutné Hoře. Náš tým se umístil na pěkném 4. místě.
    Nejlepšího výkonu dosáhl Vojtěch Nádraský, který doběhl na 5. místě.

• Česko se hýbe na školách plných zdraví

Česko se hýbe na školách plných zdraví

18.06.2019

V pátek 7. 6. 2019 se v Praze ve sportovní hale Sparty uskutečnilo celostátní finále soutěže v aerobiku Česko se hýbe na školách plných zdraví.

Dopoledne zahájila soutěž sportovního aerobiku Českomoravského poháru. Zde získala v kat. 14-16 let Anna Heřmanová 1. místo a v kat. 8-10 let trio Zuzana Procházková, Klára Kahounová a Julie Rupertová získalo 2. místo.

Do soutěže týmů se opět probojovaly naše 3 skladby. Nejmladší holčičky obsadily 5. místo se skladbou Příběh slečny Můů a Búú. Starší dívky získaly se skladbou Jedna noc pod širákem krásné 4. místo a největšího úspěchu jsme se dočkaly po celodenním soutěžení na závěr. Skladba Ze Žatce přímou cestou ke Flekům vystoupala na stupínek nejvyšší, tedy na 1. místo. Skladby s dívkami nacvičily Monika Dobešová, Andrea Bulíčková a Anna Švarcová.

• Přebor škol v orientačním běhu-finále ČR

Přebor škol v orientačním běhu-finále ČR

12.06.2019

Ve středu 5. 6. 2019 se 7 žáků naší školy zúčastnilo celostátního finále přeboru škol v orientačním běhu, které se konalo v Brně Lesná. Po náročné cestě dopravními prostředky za horkého počasí jsme dorazili do místa konání včas. V náročném terénu se střídaly kontroly umístěné v sídlišti a příměstském lese. Na trati si nejlépe ve své kategorii vedla Tereza Havlová, která získala 19. místo z 62 závodnic. Adam Kozadajev byl 24. z 62 a Marie Dobešová obsadila 28. místo z 66. Naše družstvo po součtu bodů skončilo na 19. místě.