Návštěva knihovny


05.10.2023

Ve středu 4. října 2023 navštívili žáci třídy 4. B černokosteleckou knihovnu. Setkali se zde se spisovatelkou Annou Burdovou a jejím vodicím psem Dixií. Paní Burdová se věnuje literární tvorbě, ačkoli je omezena ztrátou zraku. Děti zaujalo vyprávění o cestování paní Burdové do našeho města veřejnou dopravou za asistence Dixie. Vyzkoušely si tabulky s Braillovým písmen a prohlédly si knihu o Machovi a Šebestové, která je tímto písmem napsána. Shodly se na tom, že tuto knihu si asi nepřečtou. Ale určitě si jako čtenáři knihovny vypůjčí knihu Klárka a vodicí pes Daisy. Taje inspirována životem paní Burdové i Dixie, podle které je kniha ilustrována. Děti knihovnu opouštěly jen velmi nerady. Odměnou jim byla možnost si Dixii pohladit.

Návštěva knihovny

Fotogalerie / Knihovna 4.B


← zpět na seznam článků