Pracovní cesta do Norska


14.11.2022

Dva z našich pedagogů, Tomáš Tihelka a Martin Zeman, se koncem října zúčastnili v rámci projektu „Aspekty biohospodářství související s lesnictvím - podpora aktivního občanství prostřednictvím účasti“ výjezdu do Norska. Během několikadenního pobytu byla možnost načerpat celou řadu poznatků v práci s dětmi, zkušenosti s lesní pedagogikou a v neposlední řadě se inspirovat v rámci vzdělávání dětí s ohledem na celkovou udržitelnost hospodářství a ekonomiky.

Pracovní cesta do Norska

Naši pedagogové se budou podílet na implementaci poznatků a testování zavádění do praxe. Další devízou bylo jistě navázání užších kontaktů s pracovníky ŠLP v Kostelci nad Černými lesy a ČZU v Praze. Všechny tři instituce jsou jednoznačně pro navázání těsnější spolupráce při výchově žáků. Během pracovní cesty učitelé navštívili The Forestry Extension Institute, workshop, muzeum lesa, prožili zážitkové odpoledne s výukovými aktivitami v parku a dále zažili výukové dopoledne v terénu s dětmi z lesní školy ve městě Hamar. Oba učitelé se shodli, že mnoho zajímavých aktivit budou implementovat do své výuky a předají poznatky i ostatním kolegům. Děkujeme organizátorovi, všem zainteresovaným subjektům a vedení školy za možnost si rozšířit obzory a být zase o kousek lepší.                                 /Martin Zeman, Tomáš Tihelka/

 

Fotogalerie / Norsko 2022


← zpět na seznam článků