Na výlet do Poděbrad

14.06.2023
V pondělí 12. června 2023 se třídy 5. B a 5. C za příjemného slunečného počasí vypravily na výlet. Po příjezdu do Poděbrad žáky netrpělivě vyhlížel kapitán lodi Blanice, se kterým se vydali na plavbu po Labi. Loď proplouvala plavební komorou, během plavby žáci obdivovali středověké opevnění města Nymburk a při návratu do Poděbrad se hlasitým "Ahoj" zdravili s kanoisty a kajakáři, kteří zde na svých lodích pilně trénovali.
Na výlet do Poděbrad
Poděbrady jsou známé lázeňské město spojené s českou historií, a tak si žáci prohlédli jezdeckou sochu krále Jiřího z Poděbrad, který se již za své vlády snažil o mírové spojení evropských zemí. Došlo k tomu až za mnoho století a vznik Evropské unie nám připomínají sklolaminátová srdce na nádvoří zámku. Nejznámější atrakcí lázeňského parku plného zeleně a vodních prvků jsou květinové hodiny s aktuálním datem oznamující, že právě letos je tomu 800 let od založení města. Cestou domů se žáci zastavili v Libici nad Cidlinou, aby mohli obdivovat pozůstatky středověkého hradiště. Unavení, ale nadšení a spokojení, se páťáci vrátili ze svého posledního výletu na prvním stupni.

Fotogalerie / Výlet 5.BC Poděbrady