Mezinárodní lesnická soutěž YPEF

30.03.2023

Ve středu 29. března se v krásném prostředí zámku v Kostelci nad Černými lesy zúčastnili žáci: Nováková K., Benešová a Jílek (8.D), Felcmanová, Havelková, Třeštík, Kubelka, Šrom a Záboj (8.A), Nogol, Kapoun a Buriánek (8.B), Chládek, Kohout a Chrpová (6.A) mezinárodní lesnické soutěže YPEF (Young Pepople in Europian Forests – mladí lidé v evropských lesích) spolupořádané FLD ČZU v Praze.

Mezinárodní lesnická soutěž YPEF

Cílem této soutěže, která má své kořeny u polských lesníků, je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z cca 10 zemí Evropy (Zdroj: www.ypef.cz, cit. 30.3.2023). Soutěž měla část teoretickou v podobě písemného testu a praktickou, ve které žáci poznávali různé přírodniny. Tříčlenný tým ve složení Nováková Karolína, Benešová Marie a Jílek Michal obsadil celkové třetí místo. Gratulujeme a všem děkujeme za účast. Pevně věříme, že se budeme účastnit v hojném počtu i dalších ročníků.

/Martin Zeman/