Beseda se strážníky MP

28.04.2024

Ve středu 24.4.2024 proběhlo další setkání s městskými strážníky, kteří si tentokrát připravili program pro první třídy. Pohovořili s dětmi například o tom, jak bezpečně vystupovat z auta na parkovišti před školou, proč nesahat na pohozené injekční stříkačky, jak se chovat v případě kontaktu s neznámými lidmi, že při přímém ohrožení je dovoleno kopat, škrábat, kousat a hlavně křičet „hoří“ nikoli „pomoc“.

Děti si mohly osahat obušky, pouta, obléknout vesty - reflexní i neprůstřelnou a zeptat se na vše, co jim vrtalo v hlavě. Tak jsme se třeba dozvěděli, že městská policie nosí odznak na jiné straně uniformy než policie státní. Na které? Na pravé.

Společné foto, symbolická odměna a návrat do tříd. 1.A i 1.B děkují za velmi zdařilých 90 minut.

Fotogalerie / Beseda se strážníky MP