Adaptační vzdělávací skupiny pro děti z Ukrajiny - АДАПТАЦІЙНІ НАВЧАЛЬНІ ГРУПИ ДЛЯ ДІТЕЙ З УКРАЇНИ


22.03.2022

Město Kostelec nad Černými lesy zřizuje adaptační skupiny, do kterých se mohou hlásit ukrajinské děti od 6 do 15 let. Adaptační skupiny jsou zřizovány na základě nedostatečné kapacity školy mimo školní systém. Budou fungovat od 1.4.2022.

Přihlášené ukrajinské děti od 6 do 15 let budou rozděleny do 2 skupin dle věku. Výuka bude probíhat dopoledne od 7.55 do 12 hodin v budově mlýna v ukrajinštině dle ukrajinských osnov, bude rozšířena o základy českého jazyka. Na oběd budou ukrajinské děti docházet do školní jídelny. V odpoledních hodinách zůstane ve škole jen skupina mladších dětí, do 16 hodin se budou věnovat volnočasovým aktivitám. První den si děti přinesou jen přezůvky a svačinu.

Výuku povedou tři ukrajinské paní učitelky, jejichž financování zajistí škola.

Finanční pomoc s úhradou obědů, školních pomůcek, vybavení nebo dalších aktivit pro ukrajinské děti je vítaná. Účet školy zřízený pro tyto účely, na který můžete přispět: 30015-420504379/0800. Hotovost můžete také předat přímo v kanceláři školy.

Do budoucna se chystá pro stejné účely rekonstrukce zasedací místnosti v budově sociální správy v areálu sanatoria.

Chcete-li přihlásit dítě do adaptační skupiny, vyplňte registrační formulář (vis příloha) a e-mailem zašlete na adresu: fouskova11@gmail.com. Více informací na 608 881 770. Kontakt na školu 321 697 228.

 

місті Костелець-над-Черними лесами створюються адаптаційні групи, до яких можуть подаватись українські діти від 6 до 15 років. Адаптаційні групи створюються за недостатньою спроможністю школи поза шкільною системою. Вони діятимуть з 1.4.2022. 

Зареєстровані українські діти від 6 до 15 років будуть поділені на 2 групи за віком. Навчання відбуватиметься вранці з 7.55 до 12 години в будівлі млина українською мовою за українською програмою, буде продовжена основами чеської мови. На обід до шкільної їдальні прийдуть українські діти. У другій половині дня в школі залишиться лише група дітей молодшого віку, які будуть займатися дозвіллям до 16 години. У перший день діти принесуть лише тапочки та перекус.

 Викладання ведуть три українські вчителі, фінансування яких забезпечуватиме школа. Вітається фінансова допомога в оплаті обідів, шкільного приладдя, обладнання та інших заходів для українських дітей. Створений для цієї мети шкільний обліковий запис, на який ви можете внести: 30015-420504379 / 0800. Ви також можете здати готівку безпосередньо в офісі школи. У подальшому для цих же цілей планується реконструкція зали засідань у будівлі соцадміністрації в санаторно-курортному комплексі. Якщо ви хочете записати дитину в адаптаційну групу, заповніть реєстраційну форму та надішліть її на електронну пошту: fouskova11@gmail.com. Детальніше за телефоном 608 881 770. Звертайтесь до школи 321 697 228.

Fotogalerie / Vlajka UKR


Dokumenty ke stažení


← zpět na seznam článků