Dnešní datum: 14. 12. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Ke stažení | Odkazy |
  Kontaktkulatý roh

Serviskulatý roh
Administrace Nová galerie

Používáme phpRS

* Školní rok končí a máme tady prázdniny ...
Vydáno dne 30. 06. 2018 (413 přečtení)

Další školní rok je ukončen a před námi se otvírají dva měsíce zaslouženého odpočinku. V tento okamžik bych chtěla za všechny své kolegy, děti, ale hlavně za sebe poděkovat všem sponzorům a přátelům naší školy za ochotu, materiální či finanční podporu, ale i osobní pomoc při letošních náročných akcích, pořádaných naší školou. Věřím, že i nadále zůstanou příznivci a doslova „přáteli naší školy“.

Škola utichla, ale to neznamená, že se v ní nebude nic dít.

Třídy se budou pomalu ale jistě připravovat na své žáky, budou probíhat nutné opravy a malování po budově a jiné úpravy.

Velkou zkouškou byla oprava podlah učeben i chodby (včetně vodovodních rozvodů) ve druhém patře staré budovy do náměstí, která probíhala za provozu školy. Tyto práce budou během prázdnin dokončeny a díky tomu se čtyři třídy v září mohou nastěhovat do učeben, kde již nebudou podlahy v bezpečnostně nevyhovujícím stavu. Příští rok budeme, aspoň doufám, v těchto nutných opravách pokračovat i v 1. patře staré budovy. Ale tím snad nebude vše končit. Naše škola je již 117 let stará dáma, která stále čeká na dokončení své rekonstrukce a celoroční provoz jí dává každý rok pořádně zabrat.

Také naše zahrada se bude chystat na další úpravy - svah kolem přístavby včetně kanalizace kolem budovy je nutné upravit po stavbě kontejnerové školy, terénní úpravy centrálních prostor zahrady čekají jen na příznivější počasí.

V brzké době by nás měla čekat oprava římsy včetně okapů a dešťových svodů v zadní části hlavní budovy školy směrem k "sodovkárně". Kanalizace ve školním dvoře a v prostorách šaten tělocvičny by si také zasloužila úpravy, které by příště nedovolily přívalovým srážkám napáchat takové škody, jaké vznikly v letošním roce, a které se zcela jistě budou bez úprav neustále opakovat.

Velkou výzvou pro nás stále je dokončení realizace projektu "Vybudování odborných pracoven chemie, fyziky, pěstitelství a malé jazykovky" v rámci dotační žádosti z programu IROP a dokončení rekonstrukce školních dílen z dotačního programu MAS Podlipansko.

Nemalým úkolem je příprava učeben pro první třídy, které letos budou čtyři - dvě opět umístěné v budově školní jídelny, dvě třídy budou v kontejnerové škole v areálu.

Školní rok 2018 - 2019 budeme zahajovat s 32 třídami a předpokládaným počtem 800 žáků. Počtem 800 žáků vše ale nekončí. Současný nárůst počtu žáků v naší oblasti bude dle demografů pokračovat ještě několik let.

Výčet nutných oprav a úprav školy by mohl být dlouhý.

Ale to pro vás teď není podstatné. Důležité je, abyste si vy - děti i vy - moje kolegyně a kolegové užili co nejkrásnější prázdniny plné odpočinku, pohody, sluníčka, krásných chvilek a kouzelných zážitků. Věřím, že se na začátku školního roku sejdeme plni sil, zdraví, elánu a odpočinutí. Doufám, že příští školní rok bude pro nás všechny úspěšný, že společně zvládneme všechna úskalí, která nám školní život přichystá.

Díky patří i rodičům našich žáků za spolupráci. I vám přeji co nejkrásnější dovolené a co nejvíc milých chvilek strávených s vašimi nejmilejšími - vašimi dětmi.

Lenka Rosensteinová, ředitelka školy

( Celá zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

Radosti Starosti

Novinkykulatý roh
22.10.2019: Třídní schůzky
Třídní schůzky se konají 7.11.2019 v kmenových třídách.

22.10.2019: Přijmeme učitele
Přijmeme učitele matematiky od února 2020.

Pomáhají nám...kulatý roh