Dnešní datum: 10. 12. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Ke stažení | Odkazy |
  Kontaktkulatý roh

Administrace Nová galerie

Používáme phpRS

téma * Kurz cyklistiky, netradičních sportů a her v přírodě 1. 6. – 6. 6. 2014
Vydáno dne 11. 06. 2014 (1116 přečtení)

Kurz cyklistiky, netradičních sportů a her v přírodě se v tomto roce konal opět v okolí Chlumu u Třeboně.

Pod vedením instruktorů J. Havlíčkové, L. Dobeše a J. Macka se kurzu zúčastnilo 36 žáků z osmého ročníku. Realizační tým doplnila zdravotnice R. Kafková. Počasí proti loňskému roku bylo pro cyklistiku příznivé. V dopoledních hodinách hráli žáci týmové hry a netradiční sporty (např. ringo, bandiéru, softball a kinball). Odpoledne se konaly vyjížďky po družstvech do okolí. Své dovednosti si žáci ověřili v jízdě zručnosti a v intervalovém závodě na čas. Letos byl kurz obohacen návštěvou místního kostela s podrobnou přednáškou o historii Chlumeckého panství. Nově nabyté vědomosti o kraji rybníků využili žáci v Třeboňském kvízu.

Jindřiška Havlíčková, vedoucí kurzu

Cyklistický kurz

V neděli 1.6. jsme se všichni sešli na náměstí se svými koly. Po naložení všech účastníků jsme vyrazili směr Chlum u Třeboně. Když jsme přijeli uchvátila nás krásná okolní příroda a rybník Hejtman, u kterého jsme bydleli. Po obědě jsme měli jízdu zručnosti na čas, podle které jsme byli následující den rozřazeni do týmů. V pondělí jsme začínali jako každý den sportem. Tentokrát to byla Bandiéra a Ringo. Odpoledne byla první vyjížďka po týmech. Všechny týmy byly navštívit hranice s Rakouskem. Po večeři následovaly hry a sporty dle vlastního výběru. V úterý přišel na řadu softball a odpolední vyjížďka byla v režii vedoucích po okolí Třeboně.
Třetí den byl také v duchu sportu a odpoledních vyjížděk na kole. Hráli jsme kin-ball, navštívili jsme lázeňské město Třeboň (jeho centrum) a největší rybník Čech Rožmberk.
Na čtvrtek byly pro nás připraveny závody, jelo se 6 km, a proto jsme hned ráno vyrazili na start. Odpoledne jsme měli závěrečné vyjížďky. Cílem nám byla restaurace U Sumečka, kde si každý dal něco dobrého. Večer jsme si užili u táboráku, který pro nás připravili vedoucí.
V pátek už následoval konec kurzu a odjezd domů.
Moc jsme si to užili a budeme na něj v dobrém ještě dlouho vzpomínat. Největší zásluhu na tom mají vedoucí: J. Havlíčková, J. Macek, L. Dobeš a R. Kafková, kteří nám tento kurz výborně připravili.

A. Volková a L. Zoubková, 8. B

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jindra Havlíčková | Informační e-mailVytisknout článek )

Radosti Starosti

Novinkykulatý roh
22.10.2019: Třídní schůzky
Třídní schůzky se konají 7.11.2019 v kmenových třídách.

22.10.2019: Přijmeme učitele
Přijmeme učitele matematiky od února 2020.

Pomáhají nám...kulatý roh