Dnešní datum: 12. 11. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Ke stažení | Odkazy |  
  Kontaktkulatý roh
ZŠ Kostelec nad Černými lesy
nám. Smiřických 33
PSČ 281 63

Telefon:
ředitelna 321 697 228,
321 613 231,
321 697 595
jídelna 321 697 073,
321 613 248
družina 321 697 223,
321 613 248
školní psycholog 739 572 052

Další kontakty
Fax:
321 613 232
Datová schránka
ID schránky:
544mnn6

reditelna@zskncl.cz

  kulatý roh

  Menukulatý roh
Hlavní stránka
Virtuální prohlídka školy
O škole
Prevence
Školská rada
Zápisy ze ŠR
Rada žáků
Jídelna
Školní družina
Kroužky
Akce
Projekty
Projekt LES
Budoucí prvňáčci
Přijatí žáci
Suplování
Úspěchy
Sport
Dopravní výchova
Akce tříd
Fotogalerie

  Kroužkykulatý roh

  Zřizovatelkulatý roh

  Oblíbenékulatý roh
Jídelníček
 Seznam kroužků
Časopis Školní Svět
Zvonění
Měsíční plán
Organizace školního roku
Seznam učitelů
Rozmístění tříd


pilotní škola kin-ballu

  Náhodný obrázekkulatý roh
Hory 2007 - 19
Hory 2007
zobrazení: 1561
známka: 0

  ProŠkolykulatý rohObčanské sdružení Modré dveře

  Serviskulatý roh
Administrace Nová galerie

Používáme phpRS   

téma * Modernizace výuky v ZŠ v Kostelci nad Černými lesy
Vydáno dne 22. 11. 2009 (7649 přečtení)

Základní škola v Kostelci nad Černými lesy představuje svůj projekt „Kvalitou vzdělávání k rozvoji venkova - modernizace výuky v ZŠ v Kostelci nad Černými lesy.“

Registrační číslo projektu: CZ.1.15/3.3.00/13.00308. Výstupem projektu budou nové vnitřní a venkovní učebny včetně moderního vybavení, tím dojde nejen ke zvýšení kapacity školy, ale zároveň ke zlepšení výuky v základní škole. Dvě venkovní učebny budou sloužit k výuce ve zdravém prostředí a v užším kontaktu s přírodou. Další dvě nově zbudované vnitřní učebny budou díky svému uspořádání sloužit nejen pro výuku za použití moderní techniky (interaktivní tabule, počítače, dataprojektory), ale odstraněním mobilní přepážky může vzniknout přednáškový sál o kapacitě 150 míst, kde budou probíhat nejrůznější vzdělávací i kulturní akce, včetně akcí pro širokou veřejnost - přednášky, koncerty, semináře.

Škola je bezbariérová, v tomto kontextu vzniknou dvě parkovací místa pro auta rodičů tělesně postižených dětí, které navštěvují školu.


Prohlédněte si fotogalerii ze stavby:


Co se děje ve škole?

Pavel Pávek, Černokostelecký Zpravodaj (9/2009)

Většina pozorných občanů Kostelce si jistě všimla, že ve zdejší základní škole nebyl klid ani o prázdninách. Žáky přes léto nahradili řemeslníci všemožných stavebních profesí, čilý ruch je vidět i před koncem školního volna. Co se ve škole vlastně děje? „Ve škole vzniká nový veliký přednáškový sál a dvě venkovní učebny...“, vysvětlila ředitelka ZŠ Lenka Lasáková. „Venkovní učebny budou vlastně dřevěné altány, dají se využít i při mimoškolních aktivitách. Přednáškový sál je umístěn na střeše přístavby, dá se rozdělit na několik menších prostor, je vlastně víceúčelový a jistě zvýší komfort výuky. Navíc na přístavbě vznikne nová sedlová střecha, která je mnohem méně náročná na údržbu.“ Stavba bude pokračovat až do prvního čtvrtletí příštího roku, ale provoz školy by rušit neměla. Dnes jsou již dokončeny hlučné a těžké stavební práce i plocha pro učebnu, která vznikne na dvoře.

„Celkové náklady na všechny úpravy představují 13,5 mil. Kč,“ říká zastupitelka Ewa Chmelíková. „Dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy je 9,9 mil. Kč, ale proběhla tři kola výběrového řízení na dodavatele stavby a výsledná cena se proti předpokladům projektanta navýšila o 2,7 mil. Kč. Došlo tím ke zvýšení spoluúčasti zřizovatele z původních 7,5 % na 26 %. Problémy, které tak vznikly, se ale podařilo odstranit.“ Tento projekt kostelecké školy přinese i další výhody. Okolí obou venkovních učeben a nové prostory pro výuku budou bezbariérové, na parkovišti vzniknou vyhrazená místa pro postižené.

„Asi největší zásluhy na celé akci má ředitelka Lenka Lasáková,“ připomíná Jana Havelková z MAS Podlipansko. „Dotaci, bez které by k rekonstrukci nemohlo v žádném případě dojít, škola získala jen díky nepředstavitelné prozíravosti ředitelky, která kromě řízení chodu školy celý měsíc spolupracovala na přípravě žádosti o dotaci. Kostelecká škola je totiž jediná ve Středočeském kraji, která jako samostatný subjekt byla schopná zpracovat veškeré podklady a měla odvahu podat žádost o dotaci. Jinak je totiž běžné, že o dotace podobného typu žádá zřizovatel čili město, městys nebo obec. A to, že škola dotaci získala v obrovské konkurenci dalších žadatelů, svědčí o velmi dobře odvedené práci.“

Na přípravě podkladů se s Lenkou Lasákovou podílel tým dalších lidí a je jistě zajímavé, že stejní sledují celou stavbu až do ukončení.


Povídání s odborníky o přípravě a prodeji časopisů a knih

Pracovití a pilní žáci ze Základní školy v Kostelci n. Č. l. měli v pátek 25.6. 2010 jedinečnou možnost nabytí nových informací o nakladatelství a vydavatelství. Na zámku jsme se sešli s Ing. Lasákem, který nám podrobně vysvětlil přípravu časopisů a knih, jejich následný prodej a zisk. Dozvěděli jsme se, že nejdůležitější pro chod vydavatelství jsou předplatitelé a námi neoblíbené reklamy na různých stranách časopisu týkající se oboru, na který je časopis zaměřen. Na závěr jsme měli možnost jako první shlédnout přípravy nové expozice zmenšené Prahy. Všechny domečky, věžičky a také Karlův most s nepřehlédnutelnými sochami vyrobil pan Rudolf Šíp, dědeček jedné ze zaměstnankyň. Návštěva se nám moc líbila.

Andrea Čejková, 9.A
[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: ZŠ Kostelec | Informační e-mailVytisknout článek )


Radosti Starosti


  Novinkykulatý roh
22.10.2019: Třídní schůzky
Třídní schůzky se konají 7.11.2019 v kmenových třídách.

22.10.2019: Přijmeme učitele
Přijmeme učitele matematiky od února 2020.

  Pomáhají nám...kulatý roh