Dnešní datum: 10. 12. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Ke stažení | Odkazy |  
  Kontaktkulatý roh
ZŠ Kostelec nad Černými lesy
nám. Smiřických 33
PSČ 281 63

Telefon:
ředitelna 321 697 228,
321 613 231,
321 697 595
jídelna 321 697 073,
321 613 248
družina 321 697 223,
321 613 248
školní psycholog 739 572 052

Další kontakty
Fax:
321 613 232
Datová schránka
ID schránky:
544mnn6

reditelna@zskncl.cz

  kulatý roh

  Menukulatý roh
Hlavní stránka
Virtuální prohlídka školy
O škole
Prevence
Školská rada
Zápisy ze ŠR
Rada žáků
Jídelna
Školní družina
Kroužky
Akce
Projekty
Projekt LES
Budoucí prvňáčci
Přijatí žáci
Suplování
Úspěchy
Sport
Dopravní výchova
Akce tříd
Fotogalerie

  Kroužkykulatý roh

  Zřizovatelkulatý roh

  Oblíbenékulatý roh
Jídelníček
 Seznam kroužků
Časopis Školní Svět
Zvonění
Měsíční plán
Organizace školního roku
Seznam učitelů
Rozmístění tříd


pilotní škola kin-ballu

  Náhodný obrázekkulatý roh
Vodácký kurz - 4
Vodácký kurz
zobrazení: 976
známka: 0

  ProŠkolykulatý rohObčanské sdružení Modré dveře

  Serviskulatý roh
Administrace Nová galerie

Používáme phpRS   

Počet zobrazených článků: 6 (z celkem 6 nalezených)

* Exkurze 9. tříd
Vydáno dne 11. 11. 2009 (793 přečtení)

17. 9. se všechny devítky vydaly na exkurzi a vlastně ani nevěděli kam, protože se p. uč. Chytka nemohl rozhodnout. Takže když jsme asi po hodině cesty minuli Říp, hned nám bylo jasné, že tam zrovna dneska nejedeme, ale že nás to stejně jednou nemine. Jeli jsme do muzea českého granátu, kde jsme dostali pohled a prohlédli jsme si šperky a seznámili se s historií těžby a zpracování českého granátu. Potom jsme šli ven, kde jsme si mohli nějaký ten granát vyhrabat a odvézt domů. Potom jsme jeli na Milešovku, kde na nás čekal pořádný výšlap. Po pár stovkách metrů byla už pomalu vidět na každém malá únava. Když jsme konečně vylezli až na vrchol, dostali jsme hned od pana uč. Chytky „písemku“, ze které jsme pak dostali i známku. Cestou domů byli všichni unavení a hladoví, tak jsme se občerstvili na benzínce a byli jsme rádi, že už je to za námi.

Tereza Nováková 9.C( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Představení v tělocvičně
Vydáno dne 11. 11. 2009 (799 přečtení)

Ve čtvrtek 29. 9. 2009 se ve školní tělocvičně konala přednáška. Byla o tom, jak děti dělají před školou nepořádek a jak (většinou) pubertáčtí kluci sprejujou na zdi...První scénka byla o tom, jak většinou všichni dělají nepořádek před školou a všude možně jinde. Probíhala asi takhle - do tělocvičny přišel pan a volal na svého pejska, který se mu zaběhl…. Sedl si na židli, a jak si sedl, přišla tam paní v převleku uklízečky…. Začali se bavit o tom, jací jsou lidi, a ta paní uklízečka si stěžovala, že majitelé pejsků nesbírají po nich to, co nadělali… Druhá scénka byla o tom, jak většinou kluci sprejují na domy. Scénka probíhala asi takto - do tělocvičny přišel pán převléknutý za sprejaře, začal tam kreslit „jako“ na zeď a přišla k němu paní převléknutá za policajtku. Říkala mu, že to tady ničí, a on jako že tu budovu zničili, když ji nabarvili nabílo, a pořád se bavili, až to té policajtce všechno vyžvanil…..tak si ho odvedla. Ještě tam byla anketa….měly se přihlásit děti, které pravidelně kouři, a přihlásili se jen dva žáci, i když ten pán říkal, že z toho nebudou mít průšvih… :-)

Lucie Strasserová, 9. C( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* O farmáři Ludvíkovi
Vydáno dne 11. 11. 2009 (1173 přečtení)

Byl jednou farmář Ludvík, který měl farmu se zvířaty - kravičku, ovečku a slepičku. Ale to mu nestačilo, tak se rozhodl si farmu rozšířit. Jel se podívat na trh a uviděl krásného hlídacího psa, tak ho koupil. Vrátil se zpět na farmu a pustil svého nového psa, aby se porozhlédl kolem, a vtom pes uviděl díru v plotě, využil situace a utekl. Ale farmář si jeho ztráty ani nevšiml, až večer, když chtěl psovi dát granule, si všiml jeho nepřítomnosti. Volal na něj, ale bez úspěchu, a tak tam ty granule nechal a smutně řekl: „Půjdu se vyspat, snad zítra budu mít víc štěstí.“ Druhý den ráno se šel farmář podívat, jestli se pes náhodou neukázal, ale pes tam nebyl, tak se nešťastně vrátil do ložnice. Tam pod peřinou uviděl psí tlapky, tak peřinu odhrnul a na farmáře vykoukl ztracený pes.

Lukáš Bečka, 8.A( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Můj nejlepší přítel pes
Vydáno dne 11. 11. 2009 (827 přečtení)

Od svého narození jsem žil se svým kamarádem německým ovčákem jménem Lendy. Byl to můj největší kamarád a ochránce. S ním jsem se nikdy nebál. Nejraději jsem s ním chodil na vycházky, jak v zimě, tak v létě. V zimě mě tahal na saních, abych nemusel chodit pěšky. Honili jsme se v závějích a zahrabávali do sněhu. V létě jsem ho cvičil, aby mě poslouchal. Chodili jsme na dlouhé procházky, na kterých jsem mu házel aporty. Když bylo teplo, chodili jsme se koupat do rybníka. Každý večer jsem mu připravil jídlo a vyčesal jsem mu srst. Vyčesávání se mu velice líbilo. Minulý rok ve svých 14 letech onemocněl rakovinou. Aby netrpěl, tak jsme ho dali utratit veterinářem. Byl jsem u něho do poslední chvíle. Jeho smrt mě strašně bolela. Pochoval jsem ho na jeho oblíbeném místě, kde se mu starám o hrob, a vzpomínám na něj.

Dominik Kočí 6.A( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Lev Zero a zebra Bublinka
Vydáno dne 11. 11. 2009 (1261 přečtení)

Myslíte, že existuje přátelství mezi lvem a zebrou? Ne? Tak tady je jasný důkaz! Když byl lev Zero malý, učil ho jeho tatínek lev Coca-cola, jak správně lovit ostatní zvířata. Ale malého lvíčka Zera to moc nebavilo, protože radši hrál tenis. Jednoho dne, když zrovna hrál tenis, se mu zlomila pálka vejpůl. Utíkal rychle za tatínkem, ať mu koupí novou. Tatínek však řekl, že mu nekoupí novou, dokud se nenaučí lovit zvěř. A tak bylo rozhodnuto. Lvíček Zero se tedy začal učit lovit zvěř. Učil se rychle a dobře. Sice lovil prozatím jenom myši a potkany, ale jednoho dne se tatínek rozhodl, že už je na čase mladého lvíčka naučit lovit velkou zvěř. Na jeho první lov vstávali už brzy ráno, protože chodili lovit již za svítání. Vydali se na cestu širokou savanou. Nikde nebylo ani živáčka, přestože zvířata už pomalu začínala vstávat. Malého lvíčka nohy již tížily a byl unaven, ale ani to mu nezabránilo, aby poslušně šel za tátou. Dorazili na velkou skálu, ze které viděli široko daleko do krajiny pod nimi. Lvíček byl ohromen. Uviděl něco, co ještě v životě neviděl. Pod nimi byla obrovská stáda zvířat, která se brodila přes řeku. Řeka tekla silným proudem a zvířata měla co dělat, aby řeku přebrodila. Lvíček se však ze všeho nejvíce koukal na zvláštní druh zvířat, která nikdy ani koutkem oka nezahlédl. Byli krásně dvojbarevní, oblečení do černo-bílých pruhů. I podíval se na tatínka a zeptal se ho: ,,Tatí, to maj ta divná zvířata bílou barvu s černými pruhy nebo černou barvu s bílými pruhy?“

Vendula Hošková 9.B, Daniel Novák 6.A( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Když skřítek Kořínek pozve děti do Sanatorky……
Vydáno dne 11. 11. 2009 (846 přečtení)

Letošní žáci 5. A se rozhodli 15. 9. 09 připravit lesní program pro své kamarády ze 3.A, 3.B a 3.C . V lesoparku Sanatorka bylo připraveno 9 stanovišť. Třeťáci se rozdělili do skupinek a dostali startovací karty. Začala tak napínavá soutěž. Otázky od páťáků nebyly lehké, proto jen ti nejlepší mohli dostat samolepku za splněný úkol. A co museli znát?
Poznávali druhy lesních stromů, rozřadili popletenou ZOO, učili se třídit odpad, popisovali zvíře podle jeho způsobu života. Už jste si zkusili poznat lesní přírodniny hmatem a se zavázanýma očima? I toto byl úkol. Dále poznávali vzácné stromy, skládali rozstříhané obrázky rostlin a nakonec vyluštili lesní čarování…. Celý projekt se nám velmi povedl. Vyhodnotili jsme nejúspěšnější skupiny, které získaly všech 9 tajných samolepek. Všichni žáci pak dostali odměny od nadace TEREZA, se kterou naše škola spolupracuje v rámci projektu LES VE ŠKOLE – ŠKOLA V LESE. Myslím, že si všichni za tento projekt zaslouží 1.

Romana Malkovská( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )


Radosti Starosti


  Novinkykulatý roh
22.10.2019: Třídní schůzky
Třídní schůzky se konají 7.11.2019 v kmenových třídách.

22.10.2019: Přijmeme učitele
Přijmeme učitele matematiky od února 2020.

  Pomáhají nám...kulatý roh