Dnešní datum: 14. 12. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Ke stažení | Odkazy |  
  Kontaktkulatý roh
ZŠ Kostelec nad Černými lesy
nám. Smiřických 33
PSČ 281 63

Telefon:
ředitelna 321 697 228,
321 613 231,
321 697 595
jídelna 321 697 073,
321 613 248
družina 321 697 223,
321 613 248
školní psycholog 739 572 052

Další kontakty
Fax:
321 613 232
Datová schránka
ID schránky:
544mnn6

reditelna@zskncl.cz

  kulatý roh

  Menukulatý roh
Hlavní stránka
Virtuální prohlídka školy
O škole
Prevence
Školská rada
Zápisy ze ŠR
Rada žáků
Jídelna
Školní družina
Kroužky
Akce
Projekty
Projekt LES
Budoucí prvňáčci
Přijatí žáci
Suplování
Úspěchy
Sport
Dopravní výchova
Akce tříd
Fotogalerie

  Kroužkykulatý roh

  Zřizovatelkulatý roh

  Oblíbenékulatý roh
Jídelníček
 Seznam kroužků
Časopis Školní Svět
Zvonění
Měsíční plán
Organizace školního roku
Seznam učitelů
Rozmístění tříd


pilotní škola kin-ballu

  Náhodný obrázekkulatý roh
Rozloučení 9.B v kapli - 14
Rozloučení 9.B v kapli 2006
zobrazení: 1643
známka: 5.00

  ProŠkolykulatý rohObčanské sdružení Modré dveře

  Serviskulatý roh
Administrace Nová galerie

Používáme phpRS   

Počet zobrazených článků: 6 (z celkem 6 nalezených)

* Má knížka
Vydáno dne 26. 10. 2009 (908 přečtení)

Má milá knížko!
Vždy když tě otevřu, tak jako bys byla Pandořinou skříňkou, nevím, jestli když se do tebe začtu, bude to dobré, nebo zlé. Tvé listy jsou jako tvé roky a kouzlí neobyčejné příběhy. Tví hrdinové jsou tvé orgány. Tvůj děj je jako tvůj oběh – vše je jako koncert. A já jsem tvůj mozek. Otvírám tě vždy, když potřebuji utéct od toho všedního shonu nebo když se mi po tobě zasteskne. Vím, že ty jsi věčná a že nikdy nezklameš. Proto vyčarovávej své příběhy i jiným a ne jen mně. Děkuji ti za to, že jsi!

Jakub Skřivánek, 8. B( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Eurorebus
Vydáno dne 26. 10. 2009 (1026 přečtení)

Jistě každý ví, nebo se dozvěděl, že tři zástupci ze třídy 7.A se probojovali do krajského kola soutěže Eurorebus do Prahy. Vydali se do Prahy dne 18.dubna a učitelský doprovod jim zajišťovala paní učitelka Hrušková, která asi před rokem do této třídy nápad s Eurorebusem donesla. Po vcelku klidné cestě autobusem, metrem a tramvají už byli na místě. První, co se muselo udělat, bylo potvrzení účasti. Poté měli půl hodinky rozchod po budově, než se otevřely dveře hlavního sálu. Došli si vyplnit nějaké kvízy od Google, nějaké lehké soutěže za malé ceny, které je doprovázely celým dnem. Hurá, otevřely se dveře do hlavního sálu a všichni se vrhli dovnitř. I Kosteláci se tam dostali a obsadili hned místa v první řadě. Pořadatelé, moderátoři a sponzoři všem popřáli hodně štěstí, vědomostí a úspěchů, ředitel České spořitelny přes plátno jim taky řekl pár slov, moderátoři zase pár vtípků a informace o tom, jak to bude probíhat. Poté, co oznámili, že jednotlivci jdou do místnosti P4 psát testy, tak měli 30 minut rozchod. Došli si do bufetu pro nějaké jídlo a do takového klidného koutku, kde si dali horkou čokoládu. Už je čas, došli k sálu P4, kde měli po jednotlivcích psát další testy, tentokrát ale třídy, skupiny od 6. do 7. Měli na test 40 minut, ale kostelečtí žáci to měli už za 30, skoro vším si byli jistí, ale i přesto nějaké ty otázky nevěděli. Šup a opět čekají na vstup do hlavního sálu, kde ale zatím ještě píší testy starší ročníky a skupiny. Jdou na hru „Svět v pohybu“, každá skupina měla kartičku vlastní barvy dle rozdělení. Otázky běhaly na takovém velkém plátně a lísteček vypadal jako na sportku, zaškrtávali odpovědi a, b nebo c. Bylo to docela namáhavé čtení, pořád běhaly nějaké barvy a vy jste museli odpovídat jen na otázky vaší barvy. Otázek bylo celkem 18, týkaly se měny, měst a burzy, tam si byli kostelečtí žáci taky docela jistí. Po vyhlášení výsledků se umístili na krásném 9. místě ze třiceti sedmi tříd, které proti nim soupeřily. Šup a jedou domů, mají vcelku spokojený výraz, protože jsou lepší než minulý rok. Minulý rok se jiní tři zástupci ze současné třídy 7.A umístili na 18. místě, tentokrát byli lepší - na 9. Paní učitelka Hrušková byla spokojená stejně tak jako oni.

Čáslavová Pamela, 7. A( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Moje noc s Andersenem
Vydáno dne 26. 10. 2009 (858 přečtení)

V pátek 3. 4. 2009 jsme se sešli před školou, čekali jsme na paní učitelku. Paní učitelka dorazila včas, ale já jsem si vzpomněla, že jsem si doma zapomněla vstupenku, což byl klobouk. Klobouk jsme si měli nazdobit podle své fantazie. Ale mamka skočila do auta a včas ho dovezla, tím mě zachránila... Potom mě mamka doprovodila do 4. C, kde bylo samé jídlo, a tak jsme tu třídu nazvali „Otesánkova jídelna“. Má mamka upekla 31 ks štrůdlu, všem moc chutnal. Když jsme byli všichni pohromadě, tak jsme se vydali na zahradu vysadit pohádkový stromek. Vzápětí jsme šli do muzea, ale pan Filípek tam ještě nebyl. Tak před muzeem v parku jsme si udělali módní přehlídku klobouků. Pan Filípek přijel hned po přehlídce a pozval nás dál. V muzeu jsme poznali, jak se dělá komiks, a potom jsme si hráli na pohádkové postavy a hledali k sobě dvojici. Třetím úkolem bylo najít hrneček, který vařil sám kaši. Našli ho Nicol, Honza a Míša. Z muzea jsme šli zpět do školy, kde nám četla paní učitelka Piknerová pohádku „Křesadlo“. Z této pohádky jsme dostali pět úkolů. Bylo to super. Pak jsme dostali papír s popisem strašidel a ta jsme měli namalovat. Po malování jsme měli bojovku. Naše skupina měla největší hrůzu!!! Přesně o půlnoci na nás vyšla řada, abychom vyšli na bojovou cestu. Přes veškerý strach to bylo úžasné. Poté bylo vylosování výherců klobouků. Vyhrály to tyto děti : 1. místo Domča, 2. místo Cindy (tedy já), 3. místo Jára a 4. místo Markéta. V půl třetí ráno jsme měli večerku. Usnuli jsme až v pět hodin. Nezapomenutelný zážitek!!! …

Cindy A. Florez, 4. A


V pátek 3.4.2009 proběhla v naší základní škole Noc s Andersenem. Celá 4.A se sešla v 18:00 hodin v průchodu školy se svými pohádkovými klobouky. Tam si nás vyzvedla paní učitelka Malkovská a odvedla nás do 4. A (Spící jeskyně). Tam jsme se rozdělili do skupin: Draků, Shreka, Perníkových chaloupek, Mániček a Trpajzlíků. Pak jsme šli s 8. B na zahradu zasadit strom Pohádkovník. Po úspěšném zasazení stromu jsme za zahradě hledali lístečky s úkoly a pak jsme šli na náměstí na přehlídku klobouků. Potom se naše třída přemístila do muzea za panem Jiřím Filípkem. Pan Filípek nám připravil zábavný program. V pozdních hodinách jsme se vrátili do školy a vrhli jsme se na Otesánkovy dobroty. Po báječné večeři nám paní učitelka četla pohádku o Křesadlu. Potom jsme šli na počítače. Po návratu do 4. A nás paní učitelka vypouštěla po skupinách ze třídy. Naše skupina Draků chodila po celé škole, plnila různé úkoly, při kterých nás strašila strašidla. Po splnění všech úkolů jsme se umyli, převlékli a zalezli do svých spacích pytlů. Před usnutím jsme si ještě povídali. Ráno si nás vyzvedli rodiče. Noc s Andersenem se mi moc líbila.

Michal Brachovec 4. A


Dne 3.4. proběhlo pohádkové spaní na naší škole. Ve škole „spala“ třída 4. A a jako asistenti pracovalo pár vybraných žáků z 8. B. Děti se sešly kolem šesté u školy a jako vstupenka do školy jim sloužil vlastnoručně vyrobený pohádkový klobouk. Hned jak si odložily, tak jsme se všichni přemístili na zahradu, kde na děti čekal první pohádkový úkol, a to pohádkový kvíz. Zde se už děti rozdělily do skupinek a se svými asistenty obcházely jednotlivá stanoviště. Také jsme sázeli strom „pohádkovník“, na kterém každá jehněda představuje jednu pohádku. Tento strom má být dětem památkou a až někdy budou pro svoje mladší spolužáky asistenty, tak jistě rády zavzpomínají... Pro děti byl připravený také velmi bohatý doprovodný program v kosteleckém muzeu pana Filípka, od kterého se dozvěděly, jak se píše a kreslí komiks a v jeho muzeu hledaly kouzelný hrneček. Celý večer pak už ve škole byl lemovaný předčítáním pí. uč.Piknerové. Nesměla však chybět ani strašidelná stezka, kterou připravili žáci z 8. B. Když měl někdo hlad, zaskočil si do „Otesánkovy jídelny“, kterou jsme naplnili všemožnými dobrotami. Na děti čekala nakonec odměna z kouzelné truhly, od které se však ztratil klíč...

Kateřina Dědourková a Jakub Skřivánek, 8. B( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Pohádkové spaní ve škole
Vydáno dne 26. 10. 2009 (873 přečtení)

3. 4. 2009 večer se do školy nejvíce těšily děti ze 4.A a 8.B. Proč? Již čtvrtým rokem se naše škola zúčastnila projektu „Noc s Andersenem“. Ve škole tak vznikla spící jeskyně se spacáky a pohádková dílna. Dále pravá „Otesánkova jídelna“, kterou nám maminky naplnily dobrotami.
A program? Vstupenkou na „Noc s Andersenem“ byl vlastnoručně vyrobený klobouk, který děti nosily po celý večer. Na módní přehlídce jsme mohli vidět klobouk plný myší, květin, bonbónů nebo plyšových hraček.
Nejprve děti společně zasadily na naší školní zahradě s pí.uč. Kumstýřovou „strom – pohádkovník“. Proběhla zde velká soutěž družstev v hledání a luštění schovaných úkolů o knížkách.
Pak jsme s klobouky přešli do muzea v Kostelci. Zde nás čekal pan Filípek s tajemným vyprávěním o tajných chodbách v kosteleckém zámku.
Dozvěděli jsme se, jak se tvoří „komiks“, soutěžilo se v hledání pohádkových postav, které byly v muzeu poschované. A největší překvapení? Kdo našel ukrytý pohádkový „hrneček-VAŘ“ mezi vystavenými exponáty, ten dostal od pana Filípka originální diplom! Tma nás doprovodila do školy. Zde kamarádi a 8.B na počítačích sdělovali své zážitky jiným školám a také dostávali i odpovědi.
Četli jsme si o strašidlech, která pak děti malovaly. Paní učitelka Piknerová připravila úžasné literární soutěže o knížkách na celý večer a svým „pohádkovým hlasem“ nám průběžně četla i pohádky…
A spaní? To jsme nestihli! Vzbudila nás totiž strašidla z 8.B! Děti se za nimi vydaly s baterkami na super noční výpravu po škole a pořádně si to užily!
Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří nám umožnili prožít krásnou noc s Andersenem. Budeme se těšit na příští rok.

Romana Malkovská( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Den v roli učitele
Vydáno dne 26. 10. 2009 (919 přečtení)

27. března 2009 žáci devátých tříd mohli využít skvělé příležitosti a to učit ve třídách na prvním stupni. Tím se vžili do role učitelů a učitelek. Museli si připravit pro děti na různé hodiny hry, soutěže, ale i procvičování či testy. Učilo se od 1. tříd až po 5. třídy. Všichni naši „deváťáci“ si vyzkoušeli právo být alespoň jednou učitelem a vyzkoušet si všechny kladné, ale i záporné stránky tohoto povolání. Byla to skvělá zkušenost do života. Tímto bych chtěl poděkovat každému, kdo se podílel na tomto skvělém dni.


Lukáš Arazim, 9. A


Den učitelů – zábava či stres ?!
Dne 27. 3. 2009 jsme si (Lukáš Arazim, Alžběta Zubíková a Zuzana Čiháková) vyzkoušeli roli učitelů. Pro děti jsme si museli připravit práci na celý den a to nebylo jednoduché. Pojali jsme to i jako legraci, jak pro pí. uč. Malkovskou, tak pro děti. Učili jsme v převlecích jako školník MILOŠ, uklízečka a Mgr. Kulkas. Celý den se opravdu povedl. Pí. uč. Malkovská měla radost a nás to bavilo, ovšem připravovat se takhle na každý den bychom zřejmě nedokázali. Proto jsme si uvědomili, že práce učitelů není zdaleka tak jednoduchá, jak se zdá.

Zuzana Čiháková, Alžběta Zubíková, 9. A( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )

* Tykadlo
Vydáno dne 26. 10. 2009 (891 přečtení)

Na odpoledním Tykadlu v úterý 17.3.2009 bylo téma „Ochrana osobních údajů“. Nejdříve se Zorka snažila zapamatovat naše jména, aby na nás při přenosu nehulákala: „Hej ty.“ Pořad začala Zorka otázkou: „Jak si představujete soukromí?“ Poté bylo v místnosti ticho jako v hrobě, ale pak začal mluvit jeden žák a ostatní se pak začali chytat a mluvit, až nás Zorka musela brzdit další otázkou. „K čemu všemu potřebujete soukromí?“ Opět bylo v místnosti ticho, ale ne však tak dlouho jako po první otázce, protože jeden žák, co se snažil být vtipný, něco zamumlal a Zorka si myslela, že to chtěl opravdu říct, a tak mu otázkou řekla, co si o tom myslí. On odvětil, že k učení, a potom se začali chytat další žáci a vznikla konverzace. Později se do konverzace zapojil i host z úřadu na ochranu osobních dat patřící pod ministerstvo informatiky. Nakonec si paní režisérka natočila obraz, při kterém už jsme si mohli říkat, co jsme chtěli, ale museli jsme se stále tvářit jako při natáčení.


Pavel Soukup, Martin Vlasák, 8. B( ZŠ Kostelec | Celá zpráva... | Informační e-mailVytisknout článek )


Radosti Starosti


  Novinkykulatý roh
22.10.2019: Třídní schůzky
Třídní schůzky se konají 7.11.2019 v kmenových třídách.

22.10.2019: Přijmeme učitele
Přijmeme učitele matematiky od února 2020.

  Pomáhají nám...kulatý roh