Listopad 2019 ve školní družině

Autor: Jaroslava Fousková <(at)>, Téma: Akce školní družiny, Vydáno dne: 21. 12. 2019

Listopad ve školní družině byl tajemný, tvořivý a poučný.

Děti si přiblížily Svátek všech svatých – dušičky. Malovaly a vyráběly pavouky, strašidla, dýně a dušičky z gázy.

Příjemné listopadové počasí nám umožnilo připravit strašidelnou stezku. Lesopark sanatorka byl plný tajuplných postav, které si pro děti připravily strašidelné úkoly. Děti zde mohly potkat např. pavoučí babku, prohlédnout si její domeček a spočítat pavouky. Čarodějnice je učila vařit kouzelný lektvar. A aby toho strašení nebylo málo, tak se i v prostorách naší družiny rozjel tajemný rej. Starší děti si pro malé prvňáčky připravily strašidelné hrátky. Po chodbách se proháněli duchové, kostlivci, upíři a kouzelné princezny. Děti byly velmi spokojené.

Významnou událostí měsíce listopadu bylo i 30. výročí sametové revoluce. V družinách jsme tuto událost dětem přiblížily zábavnou a poučnou formou. Navštívili jsme knihovnu a Mgr. Jitka Vorlíčková si pro nás připravila besedu k tématu.

Sportovali jsme v tělocvičně i na školní zahradě. Prvňáčci cvičili jógu pro děti.

Závěr měsíce patřil již tradičně vánočnímu tvoření. Děti ve školní družině připravily mnoho krásných výrobků pro školní vánoční trhy.