Říjen 2019 ve školní družině

Autor: Jaroslava Fousková <(at)>, Téma: Akce školní družiny, Vydáno dne: 01. 12. 2019

Po náročném září, kdy se mnozí ještě nepřepnuli z prázdninového režimu, nastal říjen. Ve školní družině jsme se tak mohli naplno pustit do několika podzimních aktivit.

Školní družina se zúčastnila poučného odpoledne v lesní školce v Louňovicích ,,Staň se na chvíli lesníkem“. Program z lesní pedagogiky si pro děti připravila ing. Anna Prokůpková ve spolupráci s ing. Petrem Bachem. Během poutavého programu se děti dozvěděly mnoho nového z lesnictví, poznávaly druhy stromů a zviřat a zakrály si hru na oplocenku. Děkujeme Státnímu lesnímu podniku Kostelec nad Černými lesy, zejména ing. Radkovi Kajfoszovi za krásně prožité odpoledne, které dětem poskytlo příjemný a zajímavý prožitek v lese.

Každý týden družinové děti navštívily multifunkční hřiště na Smíchově. Na hřišti si zpříjemnily odpoledne, formou her a soutěží.

A pak nastal očekávaný den a to dlabání dýní. Děti se natěšeně vrhly na dýně. S připraveným materiálem jim šlo zdobení od ruky. Společně s p. vychovatelkami vytvořily krásné nazdobené dýně, které nám ozdobily vchod do kontejnerové školy.