Ukázka trialu

Autor: Zuzana Drozdková <z.drozdkova(at)seznam.cz>, Téma: , Vydáno dne: 06. 11. 2019

V pátek 1. listopadu proběhly na školním dvoře ukázky velmi zajímavých sportů. Cyklo-trialu a moto--trialu. Ve své podstatě se jedná a překonávání různých druhů překážek na trati, ideálně bez šlápnutí na zem. Jezdci ovládají buď speciálně upravené kolo, nebo speciálně upravenou motorku. Představili se nám jezdci a trenéři z CYKLO-TRIAL KLUBU STŘEDNÍ ČECHY.
V areálu školy vznikla předchozí den zajímavá trať s mnoha různými překážkami. Během dopoledne se na ukázkách vystřídal první i druhý stupeň a to včetně pedagogů. Někteří z nich okusili řev motorů a vůni benzínu na vlastní kůži, kdy jako figuranti v podobě překážek posloužili jezdcům k předvedení mnohdy hrůzu nahánějících (ale bezpečných) triků. Mezi jezdci klubu působí i náš žák Karel Pilát a nutno podotknout, že motorku ovládá mistrně. Držíme mu palce v jeho další kariéře a děkujeme za možnost se seznámit s tímto sportem a jeho představení na půdě školy.
Martin Zeman