Schůzka rodičů budoucích prvňáčků


15.05.2020

Vážení rodiče našich budoucích prvňáčků,

schůzka plánovaná na 2.6. v 16 hodin v přednáškovém sále školy se letos konat nebude.

Základní informace, které jsme na schůzce v předchozích letech předávali, Vám zprostředkujeme pomocí brožury Jdeme do první třídy, kterou budete mít k dispozici na školních stránkách a bude zároveň k dispozici k vyzvednutí v prvním červnovém týdnu v průchodu školy (kde jste v dubnu vhazovali přihlášky a zápisní lístky).

Brožura ke stažení: http://zskncl.techtailors.cz/uploads/content-doc/5/Brozura-Jdeme-do-1.-tr.-2020-2021-k-oboustrannemu-tisku.pdf.

 

 

Rodiče se na této schůzce vždy zajímají o rozdělení tříd, jejich umístění a chtějí znát jména třídních učitelek. Letos bohužel nebude možné tyto údaje na začátku června zveřejnit, nevíme doposud, kolik prvních tříd budeme otvírat. Důvodem jsou nevyjasněné počty odkladů (někteří máte termín v poradně až na konec května) a situace s nedostatečnou kapacitou škol v okolí. K dnešnímu dni stále nevíme, zda 15 dětí nastoupí.

Až děti rozdělíme do tříd, zveřejníme na stránkách školy seznamy tříd, třídní učitele i umístění tříd. Z důvodu ochrany osobních údajů budeme místo jmen dětí používat registrační čísla, která jste obdrželi při zápisu.

První školní den odpoledne (1.9.) se vždy koná první třídní schůzka v kmenových třídách, kde se sejdete s třídní učitelkou Vašeho dítěte, s asistentkou pedagoga, pokud bude do třídy přidělena, a s paní vychovatelkou, které Vám dají ještě přesnější informace a budou připravené zodpovědět Vaše dotazy.

Na stránkách školy bude brzy zveřejněn postup, jak máte své dítě přihlásit do školní družiny pro příští školní rok. Kapacitu ŠD máme dostatečnou a kritéria, která budou také zveřejněna vždy nejmladší děti upřednostňují. Průběh zápisu do ŠD bude velmi podobný dubnovému zápisu. Ke zveřejnění dětí přijatých do ŠD budeme používat stejná registrační čísla.

Přihlášení do školní jídelny probíhá zpravidla v posledním srpnovém týdnu a v prvních zářijových dnech. Vše bude přesně popsané v brožuře.

Uvědomujeme si, že na informace o organizaci prvních tříd netrpělivě čekáte. Děkujeme za pochopení.

ZŠ Kostelec nad Černými lesy

← zpět na seznam článků