Netradiční zápis do 1. tříd


16.04.2020

Zápis do 1. tříd letos neproběhl tradičně. Děti neměly přístup do školy a bylo doporučeno omezit i vstup rodičů do školy díky opatřením MŠMT. Období, ve kterém mohli rodiče přihlásit dítě k povinné školní docházce, bylo prodlouženo. Zápis na naší škole proběhl v pracovních dnech od 3. do 8.dubna.

Zákonní zástupci přihlásili k zápisu 129 dětí. U 14ti z nich rodiče požádali o odklad školní docházky, 4 ještě nejsou rozhodnuti, zda budou o odklad žádat. Zákonné zástupce dětí, kteří požádali o odklad a zatím nemohli doložit obě doporučující doporučení, žádáme, aby s námi i nadále zůstávali v kontaktu a oznámili škole datum vyšetření v poradně, až jej budou znát.

Především z důvodu nedostatečné kapacity škol některých okolních obcí, bylo 13 dětí přihlášeno k zápisu na dvou nebo více školách. Rodiče, kteří čekají na výsledky zápisu na jiných školách, žádáme o včasnou písemnou informaci (stačí email), zda jejich dítě nastoupí v září v naší škole.

Všem rodičům děkujeme za součinnost při zápisu, za respektování a dodržování všech nečekaných nových pravidel. S mnoha rodiči je škola nadále v kontaktu. Děkujeme za bezproblémovou komunikaci, i přes jiné způsoby komunikace, než ty, na které jsme zatím byli zvyklí.

Po letošním netradičním zápisu, kdy jsme ve škole nepotkali žádného budoucího prvňáčka, se o to víc těšíme na nové prvňáčky, na první zářijové dny, kdy se snad už potkáme. Dárečky pro děti, které naši školáci s paní učitelkami, vychovatelkami a asistentkami připravovali před zápisem, na děti stále čekají ve škole. Těšíme se, až je budeme moci předat do správných rukou!

Jitka Kunteová

Fotogalerie / Zápis 2020


← zpět na seznam článků