Exkurze 3.AB

Autor: Zuzana Drozdková <z.drozdkova(at)seznam.cz>, Téma: , Vydáno dne: 15. 11. 2018

V úterý 13.listopadu se třídy 3.AB vydaly na exkurzi do svíčkárny a čokoládovny Rodas.
Ve svíčkárně si děti obarvily a ozdobily dvě svíčky polevou ,,STARWAX, naplnily si sáček koupelovou solí s esenciálním olejem, vykrojily si vlastní mýdlo.
V čokoládovně odlévali žáci tabulky čokolády a následné zdobili dle vlastní fantazie různými ingrediencemi /lyofilizované ovoce,oříšky,mandle,pistácie/. Dále malovali čokoládovými barvičkami na čokoládový odlitek. Dostali čokoládu se lžičkou, ze které mohou vyrobit horkou čokoládu. Vše si samozřejmě zabalili a odnesli s sebou domů. Součástí akce byla i ochutnávka a shlédnutí videa od sklízení kakaových bobů po výrobu čokolády.