Březen 2018 ve školní družině

Autor: Jaroslava Fousková <(at)>, Téma: Akce školní družiny, Vydáno dne: 30. 04. 2018

Březen - za kamna vlezem. Neplatilo to však pro školní družinu.

Ve školní družině jsme březen uvítali karnevalem, na který se všechny děti moc těšily. V krásně vyzdobených třídách se v rytmu hudby proháněly různé pohádkové a nadpřirozené bytosti, piráti, kouzelníci a kouzelnice, kočky a pejskové. Děti si s rodiči připravily na toto zábavné odpoledne pěkné a veselé masky. Paní vychovatelky měly uchystané zábavné soutěže. Soutěžilo se nejen v tanci, ale i v šikovnosti a rychlosti. Vyvrcholením karnevalového odpoledne byly drobné odměny pro všechny krásné masky.

Lidé i děti se potkávají, zdraví, seznamují a prožívají spolu příjemné i smutné chvíle. Všichni se snaží dodržovat společenská nebo jiná pravidla, aby se mohli na důležitých věcech dobře domluvit. Pravidla slušného chování si děti pomocí malých dramatických scének oživily ve školní družině. Byla to velká zábava.

V týdnu před Velikonocemi navštívila družina Muzeum lidových staveb v Kouřimi. Děti se zde dozvěděly mnohé z velikonočních tradic a zvyků našich předků. Prohlédly si krásnou sváteční výzdobu v domě rychtáře a ve staré škole. Poučné odpoledne zakončily výrobou vlastnoručně malovaného vajíčka nebo koláží s jívou. Děti odjížděly velmi spokojené.