Naše historie na Řípu

03.05.2024

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se žáci třídy 4. B a 5. D vydali za historií naší vlasti. Cílem byla památná hora Říp, která některé potrápila svým terénem a aprílovým počasím. Nikdo to však nevzdal a vrcholu se slavnou rotundou svatého Jiří dosáhli všichni. Zde byli žáci očekáváni slavnými postavami naší historie.

Na celé dopoledne ožili praotec Čech, svatý Václav, mistr Jan Hus, Jan Žižka z Trocnova, Jan Ámos Komenský a spisovatelka Božena Němcová. V rámci her a soutěží si žáci připomněli naši historii, poznávali státní symboly, kulturní památky či přírodní krásy naší vlasti a zaposlouchali se do poutavého vyprávění o životě našich hrdinů. Velkým zážitkem byl výcvik práčat v husitském boji. Na památku si všichni odnesli od praotce Čecha kouzelný amulet. Cestou zpět nesměla chybět zastávka u mělnického zámku a pohled na soutok našich dvou nejvýznamnějších řek – Vltavy a Labe.

Fotogalerie / Historie na Řípu